Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Jak dobrze mieć sąsiada
Stop seksturystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
Rok pieszego 2014
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rasizm
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. ZNICZ 2015 – zmiany w organizacji ruchu

  Jutro tj. 30 października o godz. 6.00 rozpoczną się ogólnopolskie działania "ZNICZ 2015". Akcja trwać będzie cztery dni i zakończy się o godz. 22.00 w dniu 2 listopada. W tym czasie, z uwagi na wzmożony ruch drogowy w rejonach cmentarzy, bieruńscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem jego wszystkich uczestników. Apelujemy o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

 2. Akcja ZNICZ 2015

  Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. Już rozpoczęli oni przygotowania do akcji "ZNICZ 2015", tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. O przebiegu akcji oraz zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować na naszych stronach.

 3. Bądź bezpieczny na drodze!

  1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.

 4. Wydawanie zaświadczeń o zdarzeniach drogowych

  3 marca br. uległy zmianie zasady wydawania przez Komendę Powiatową Policji w Bieruniu zaświadczeń o zdarzeniach drogowych. Obecnie zainteresowane osoby chcąc uzyskać informację o stanie sprawy zobowiązane są do złożenia wniosku i uiszczenia opłaty skarbowej.

 5. VIII Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

  W bojszowskiej Szkole Podstawowej odbył się zorganizowany przez bieruńskich policjantów konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Już po raz ósmy dzieci i młodzież ze szkół powiatu bieruńsko - lędzińskiego mogły uczestniczyć w powiatowych eliminacjach, a także sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w tym zkresie. Jak co roku turniej swym honorowym patronatem objął Starosta Bieruńsko-Lędziński, który ufundował nagrody dla uczestników

 6. Wypadek śmiertelny w Chełmie Śląskim

  Policjanci z Bierunia wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do jakiego doszło dziś rano tj. 19 marca, w Chełmie Śląskim na ul. Chełmskiej. W wypadku zginął 56-letni mieszkaniec Oświęcimia.

 7. Policjanci podsumowali "Trzeźwe przewozy"

  W dniach 21 i 24 lutego bieruńscy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, samochodami ciężarowymi przewożącymi towary, a także innymi pojazdami mechanicznymi. Działania pk. "Trzeźwe przewozy" prowadzone były w godzinach – odpowiednio – 4.00/12.00 i 4.00/8.00. Podczas dwóch kilkugodzinnych działań mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej blisko 900 pojazdów.

 8. Odprawa Roczna Wydziału Ruchu Drogowego

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu podsumowali wyniki osiągnięte w 2013 roku. W rocznej odprawie uczestniczyli: kierownictwo KPP Bieruń, policjanci ruchu drogowego i przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 9. Dzisiaj działania "Truck & Bus"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z bieruńskiej drogówki prowadzą działania pod nazwą „Truck & Bus”. Działania te podejmowane są na rzecz poprawy bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego oraz przewozu osób przez środki komunikacji.

 10. "Trzeźwość" – wyniki działań

  Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem akcji była eliminacja z ruchu nietrzeźwych kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na terenie naszego powiatu stan trzeźwości kierujących zasługuje na pochwałę.