Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Jak dobrze mieć sąsiada
Stop seksturystyce
Stop agresji drogowej
Nie reagujesz akceptujesz
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Rasizm
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Nauka reanimacji zamiast mandatu

  Wczoraj na bieruńskim odcinku DK-44 policjanci z drogówki prowadzili nietypową akcję. Kierowcy, którzy popełnili wykroczenie i zostali zatrzymani do kontroli drogowej zamiast mandatu mogli skorzystać z krótkiego kursu pierwszej pomocy przedmedycznej. Akcja została zorganizowana w ramach "Europejskiego Dnia bez Ofiar Śmiertelnych".

 2. Wypadek w Chełmie Śląskim

  Dziś w nocy w Chełmie Śląskim doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego cztery osoby z ciężkimi obrażeniami ciała trafiły do szpitali. Przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość. Sprawca wypadku – 25-letni mieszkaniec Imielina wsiadł za kierownicę nie posiadając uprawnień do kierowania.

 3. 21 września Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach - projekt EDWARD

  W 2015 r. w wypadkach drogowych na terenie Unii Europejskiej zginęło 26.000 osób, co oznacza, że każdego dnia w UE traci życie 71 osób. Tylko w Polsce w 2015 r. zginęło 2938 osób, a więc średnio 8 osób dziennie. Mimo wielu działań podejmowanych przez instytucje krajowe, jak również organizacje międzynarodowe w dalszym ciągu liczba osób zabitych oraz ciężko rannych jest zatrważająca, co wymusza poszukiwanie nowych form aktywności, których nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 4. Pomiary prędkości na ulicy Węglowej

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców dzieci, które uczęszczają do bieruńskiej podstawówki przy ul. Węglowej, policjanci ruchu drogowego w ciągu ostatnich dni przyglądali się kierującym przejeżdżającym w rejonie szkoły w godzinach porannych. Powodem częstszej niż zazwyczaj obecności w tym miejscu mundurowych były sygnały o nadmiernej prędkości pojazdów.

 5. VI Bieruński Puchar MTB

  W minioną sobotę w Bieruniu odbył się rajd rowerowy. Policjanci z bieruńskiej drogówki zabezpieczali najbardziej niebezpieczne miejsca trasy. Podczas wyścigu mundurowi dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także propagowali wśród uczestników rajdu społeczne kampanie związane z ruchem drogowym.

 6. Bądź bezpieczny na drodze!

  1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.

 7. Wydawanie zaświadczeń o zdarzeniach drogowych

  3 marca br. uległy zmianie zasady wydawania przez Komendę Powiatową Policji w Bieruniu zaświadczeń o zdarzeniach drogowych. Obecnie zainteresowane osoby chcąc uzyskać informację o stanie sprawy zobowiązane są do złożenia wniosku i uiszczenia opłaty skarbowej.

 8. VIII Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

  W bojszowskiej Szkole Podstawowej odbył się zorganizowany przez bieruńskich policjantów konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Już po raz ósmy dzieci i młodzież ze szkół powiatu bieruńsko - lędzińskiego mogły uczestniczyć w powiatowych eliminacjach, a także sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w tym zkresie. Jak co roku turniej swym honorowym patronatem objął Starosta Bieruńsko-Lędziński, który ufundował nagrody dla uczestników

 9. Wypadek śmiertelny w Chełmie Śląskim

  Policjanci z Bierunia wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do jakiego doszło dziś rano tj. 19 marca, w Chełmie Śląskim na ul. Chełmskiej. W wypadku zginął 56-letni mieszkaniec Oświęcimia.

 10. Odprawa Roczna Wydziału Ruchu Drogowego

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu podsumowali wyniki osiągnięte w 2013 roku. W rocznej odprawie uczestniczyli: kierownictwo KPP Bieruń, policjanci ruchu drogowego i przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.