Nie reagujesz- akceptujesz

Zareagowali – pijani kierowcy zostali zatrzymani

Czujność obywateli pozwoliła bieruńskim policjantom wyeliminować z ruchu drogowego dwóch pijanych kierowców. Po uzyskaniu telefonicznej informacji dwukrotnie w ciągu ostatniego tygodnia mundurowi zatrzymali kierowców, którzy mieli w organiźmie ponad 3 promile alkoholu.

Głównym celem kampanii społecznej "Nie reagujesz – akceptujesz" jest wzbudzenie w społeczeństwie braku akceptacji zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych. Na szczęście w powiecie bieruńsko-lędzińskim nie brakuje osób, którym nie jest obojętne bezpieczeństwo mieszkańców. Ich czujność i poczucie obywatelskiego obowiązku pozwoliły stróżom prawa wyeliminować z ruchu drogowego pijanych uczestników. W ciągu ostatnich kilku dni Policja dwukrotnie została telefonicznie powiadomiona o podejrzeniu jazdy ulicami naszego powiatu przez nietrzeźwych kierujących. Dzięki natychmiastwej reakcji mundurowi w obu przypadkach zatrzymali amatorów jazdy "na podwójnym gazie". Jak się okazało zawatrość alkoholu w organizmach tych kierujących była naprawdę pokaźna. Zatrzymana w Bieruniu przy ul. Borowinowej 58-letnia kobieta "wydmuchała" aż 3,16 promila. Natomiast w Lędzinach przy ul. Hołdunowskiej mundurowi zatrzymali 37-latka, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało 3,04 promila. Mężczyzna ten posiada już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dwa opisane przypadki, dzięki właściwej reakcji obywateli i natychmiastowemu działaniu Policji, na szczęście zakończyły się wyeliminowaniem z ruchu i ukaraniem kierujących. Należy pamiętać, że każdy pojazd, za kierownicą którego znajduje się pijany kierowca jest potencjalnym zabójcą na drodze. Nieodpowiedzialność takich kierowców jest zagrożeniem nie tylko dla nich samych ale też dla nas, którzy poruszamy się swoimi pojazdami lub jako piesi również uczestniczymy w ruchu drogowym przemieszczając się poboczami lub przechodząc przez jezdnię na drugą jej stronę. Informacje o nietrzeźwych przekazane przez czujnych obywateli być może uratowały kogoś od tragedii... Zachęcamy do naśladowania takich postaw, bo żadna Policja świata nie jest w stanie działać bez wsparcia społeczeństwa.