Nie reagujesz- akceptujesz

Zauważony przez sąsiada włamywacz został zatrzymany

Dzięki właściwej postawie mieszkańca Imielina i szybkiej reakcji bieruńskich policjantów został zatrzymany sprawca kradzieży z włamaniem. 29-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich, który wcześniej był już karany za podobne przestępstwa po raz kolejny będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Informację o tym, że w pomieszczeniu magazynowym przy ul. Wandy w Imielinie mogło dojść do przestępstwa dyżurny bieruńskiej komendy otrzymał dziś w nocy około godz. 1.00. Jednego z mieszkańców tej ulicy zaniepokoił fakt, że przy warsztacie sąsiada stoi nieznany samochód, do którego ktoś wynosi różne przedmioty. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policyjny patrol. Już po chwili mundurowi zauważyli opisany przez zgłaszającego samochód, a w nim mężczyznę, który nie potrafił powiedzieć w jakim celu o takiej porze przyjechał w to miejsce i dlaczego siedzi w samochodzie. Po przeszukaniu pojazdu policjanci ujawnili na tylnym siedzeniu część skradzionego mienia, a także łomy i rękawiczki. Pozostałe przedmioty, które zostały skradzione z warsztatu wytropił policyjny pies. Właściciel odzyskał mienie, które wycenił na kilkanaście tysięcy złotych. Stróże prawa zatrzymali 29-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich. Zebrany materiał dowodowy pozwolił już dziś przedstawić mężczyźnie zarzuty kradzieży z włamaniem. Jak się okazało nie po raz pierwszy popełnił to przestępstwo. Był już karany za inne włamania, do trzech kolejnych przyznał się podczas przesłuchania. Grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia. O dalszym losie 29-latka będzie decydował sąd.

Opisany przypadek jest potwierdzeniem na to, że lokalny program prewencyjny "Jak dobrze mieć sąsiada" coraz częściej przynosi wymierne rezultaty. Dzięki takim postawom naszych sąsiadów możemy ustrzec mienie, a przestępcy nie pozostają bezkarni. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o reagowanie na przestępcze zachowania i informowanie o nich Policji.