Nie reagujesz- akceptujesz

Dzielnicowi udaremnili jazdę pijanemu kierowcy

Dzięki czujności obywatela i jego właściwej postawie, dzielnicowi z Bierunia udaremnili dalszą jazdę 43-letniemu kierowcy mazdy. Mężczyzna prowadził samochód, mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Zgłoszenie było efektem kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz” oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło wczoraj około 20.00 w Bieruniu. Anonimowy mężczyzna powiadomił telefonicznie dzielnicowego z rejonu miasta Bieruń, że ul. Warszawską jedzie samochód marki Mazda, którego kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Dzielnicowi patrolujący w tym czasie swój rejon służbowy niezwłocznie udali się na ulicę Warszawską, gdzie w okolicy skrzyżowania z ul. Wawelską zauważyli wskazany pojazd. Podczas kontroli drogowej podejrzenia zgłaszającego potwierdziły się. Badanie stanu trzeźwości kierowcy mazdy, wykazało u niego 2,38 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. W sprawie wszczęto dochodzenie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 43-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem.

Warto w tym miejscu dodać, że podobna do opisanej sytuacja, miała miejsce również w ubiegłym miesiącu. Ten sam dzielnicowy w podobny sposób został wówczas poinformowany przez jednego z mieszkańców swojego rejonu służbowego o podejrzeniu jazdy motorowerzysty pod wpływem alkoholu. Informacja również się potwierdziła. Dzielnicowi udaremnili dalszą jazdę 46-letniemu kierowcy, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Oba opisane przypadki świadczą o tym, że wdrożona w ostatnim czasie w garnizonie śląskim nowa koncepcja pracy policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy bliżej nas”, a także uruchomiona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji aplikacja mobilna „Moja Komenda”, za pośrednictwem której każdy mieszkaniec szybko i w prosty sposób może skontaktować się ze swoim dzielnicowym, przynoszą wymierne efekty, a co za tym idzie, mają niebagatelny wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Przypominamy również o trwającej kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Każde Państwa zgłoszenie (nawet anonimowe) o zachowaniu niezgodnym z prawem lub podejrzeniu takiego zachowania, jest sprawdzane przez policjantów. Zachęcamy do kontaktu z dzielnicowymi przypominając jednocześnie, że w przypadkach zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.