Nie reagujesz- akceptujesz

Zareagowali przechodnie – pijany kierowca z zakazem trafił w ręce policji

Bieruńscy policjanci zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który kierował samochodem mając w organizmie 3,5 promila alkoholu, a na koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Do ujęcia nieodpowiedzialnego kierowcy doszło dzięki właściwej postawie przechodniów, którzy widzieli, jak ten manewrując na parkingu peugeotem 206, dobił do innego zaparkowanego samochodu. Świadkowie zabrali 59-latkowi kluczyki i wezwali policję.

Zgłoszenie tego zdarzenia dyżyrny bieruńskiej komendy otrzymał w piątek tuż po 14.00. Wynikało z niego, że na parkingu w Bieruniu przy ul. Granitowej doszło do obywatelskiego ujęcia i udaremnienia dalszej jazdy kierowcy, który prawdopodobnie znajduje sie pod wpływem alkoholu. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego sprawdził stan trzeźwości 59-letniego mieszkańca Bierunia. Urządzenie wykazało u tego mężczyzny aż 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu jego kartoteki okazało się, że posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych za jazdę w stanie nietrzeźwości. Podczas kontroli drogowej 59-latek używał słów wulgarnych, za co również został ukarany mandatem. Za przestępstwa w ruchu drogowym po raz kolejny będzie odpowiadał przed sądem.

Nieobojętna postawa przypadkowych przechodniów w opisanym zdarzeniu zasługuje na pochwałę i godna jest naśladowania. Reakcja na tego typu zachowania kierowców świadczy o braku akceptacji ze strony społeczeństwa i przyczynia się do eliminowania z ruchu drogowego tych, którzy poważnie zagrażają bezpieczeństwu.