Nie reagujesz- akceptujesz

Podziękowania za pomoc w ujęciu pijanego kierowcy z zakazem

Bieruńska Policja i włodarze miasta podziękowali strażnikowi miejskiemu za właściwą reakcję na informację o nietrzeźwym kierowcy, następstwem której było udaremnienie dalszej jazdy mężczyzny z ponad 2 promilami. Postawa strażnika wpisuje się w kampanię społeczną pod nazwą „Nie reagujesz – akceptujesz”.

W Urzędzie Miejskim w Bieruniu, podczas ostatniego posiedzenia radnych tego miasta miało miejsce niecodzienne podziękowanie. Skierowane ono było do jednego z bieruńskich strażników miejskich, który 25 maja br. przyczynił się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy. W godzinach popołudniowych strażnik ten pełnił służbę dyżurnego w budynku Straży Miejskiej przy ul. Władysława Jagiełły. Kiedy uzyskał informację, że kierowca znajdującego się nieopodal Opla, dwukrotnie uderzył pojazdem w bramę posesji i może znajdować się pod wpływem alkoholu, bez chwili zastanowienia wybiegł w jego kierunku, odebrał kluczyki z samochodu i udaremnił dalszą jazdę. Wezwał na miejsce Policję, której przekazał ujętego przez siebie kierowcę. Jak się okazało 63-letni mieszkaniec Oświęcimia miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i sądowy zakaz powadzenia pojazdów mechanicznych.

Strażnik miejski otrzymał podziękowania od Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji, Komendanta Straży Miejskiej a także, w imieniu całej Rady Miejskiej, od Burmistrza Miasta Bierunia.

Opisany przypadek na szczęście zakończyły się wyeliminowaniem z ruchu i ukaraniem kierującego. Należy pamiętać, że każdy pojazd, za kierownicą którego znajduje się pijany kierowca jest potencjalnym zabójcą na drodze. Nieodpowiedzialność takich kierowców jest zagrożeniem nie tylko dla nich samych ale też dla nas, którzy poruszamy się swoimi pojazdami lub jako piesi, czy rowerzyści również uczestniczymy w ruchu drogowym przemieszczając się poboczami lub przechodząc przez jezdnię na drugą jej stronę. Informacje o nietrzeźwych przekazywane przez czujnych obywateli być może uratowały kogoś od tragedii... Zachęcamy do naśladowania takich postaw, bo żadna Policja świata nie jest w stanie działać bez wsparcia społeczeństwa.