Nie reagujesz- akceptujesz

Pijany kierowca próbował przekupić policjantów

Policjanci z bieruńskiej drogówki po raz kolejny odmówili przyjęcia łapówki. Tym razem nietrzeźwy kierujący, mieszkaniec Bierunia w zamian za to, aby policjanci "zapomnieli o sprawie" chciał im wręczyć 200 złotych.

Policjanci z bieruńskiej drogówki po raz kolejny odmówili przyjęcia łapówki. Tym razem nietrzeźwy kierujący, mieszkaniec Bierunia w zamian za to, aby policjanci "zapomnieli o sprawie" chciał im wręczyć 200 złotych. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i usiłowanie wręczenia stróżom prawa łapówki.

W sobotę po północy dyżurny bieruńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że w Chełmie Śląskim w rejonie ul. Chełmskiej ma sie poruszać samochód ciężarowy, którego kierowca jest nietrzeźwy. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego po przekazanym numerze rejestracyjnym namierzył pojazd. Na ul. Osada mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego IVECO 49-letniego mieszkańca Bierunia. Policjanci nie zdążyli jeszcze dokonać pomiaru stanu trzeźwości kiedy mężczyzna chcąc "dogadać się" wrzucił do leżącej w radiowozie czapki służbowej 200 złotych. Łapówkarz został zatrzymany. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu "wydmuchał" 1,34 promila. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Odpowie zarówno za przestępstwo korupcyjne jak i za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy o kampanii społecznej NIE REAGUJESZ - AKCEPTUJESZ , której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie braku akceptacji zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych. Policja oczekuje współdziałania z mieszkańcami i powiadamiania jej o zachowaniach wymagających natychmiastowej reakcji, bo żadna Policja świata, nie jest w stanie działać samodzielnie, bez wsparcia społeczeństwa.