Aktualności

VIII Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W bojszowskiej Szkole Podstawowej odbył się zorganizowany przez bieruńskich policjantów konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Już po raz ósmy dzieci i młodzież ze szkół powiatu bieruńsko - lędzińskiego mogły uczestniczyć w powiatowych eliminacjach, a także sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w tym zkresie. Jak co roku turniej swym honorowym patronatem objął Starosta Bieruńsko-Lędziński, który ufundował nagrody dla uczestników

16 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Wilhelma Gawlikowicza w Bojszowach odbył się VIII Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Organizatorem eliminacji powiatowych była Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu. W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i gimnazja zlokalizowane na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Uczestnicy turnieju musieli zaliczyć test wiedzy ze znajomości zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego, w tym znajomość zasad obowiązujących na skrzyżowaniach. Uczniowie wykonywali też zadania praktyczne: jazda rowerem po miasteczku i torze sprawnościowym oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Sędziami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej byli przedstawiciele Automobil Klub Ziemi Tyskiej, natomiast w pozostałych konkurencjach sędziowali bieruńscy policjanci. Turniej odbył się w prawdziwie sportowej i przyjacielskiej atmosferze. Zwycięzcy, którzy drużynowo i indywidualnie zajęłi miejsca od I-III otrzymali nagrody w postaci sprzętu sportowo – rekreacyjnego. Pozostałym uczestnikom organizatorzy wręczyli nagrody pocieszenia.

 

WYNIKI TURNIEJU:

 

SZKOŁY PODSTAWOWE:

 

Drużynowo:

 

I miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bojszowach

II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Imielinie

III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim

 

Indywidualnie:

 

I miejsce – K. Stadler ze Szkoły Podstawowej w Imielinie

II miejsce – N. Cioska ze Szkoły Podstawowej w Bojszowach

III miejsce – M. Zientek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim

 

GIMNAZJA:

 

Drużynowo:

 

I miejsce - drużyna z Gimnazjum w Bojszowach

II miejsce - drużyna z Gimnazjum w Imielinie

III miejsce - drużyna z Gimnazjum nr 2 w Bieruniu

 

Indywidualnie:

 

I miejsce - R. Koch z Gimnazjum w Bojszowach

II miejsce – B. Drozdek z Gimnazjum nr 2 w Bieruniu

III miejsce – R. Balura z Gimnazjum nr 2 w Bieruniu

 

Uczestnikom turnieju, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Bojszowach, współorganizatorom, fundatorowi nagród oraz wszystkim osobom, które pomogły zorganizować eleminacje powiatowe serdecznie dziękujemy. Wszystkich zapraszamy za rok.

Ładowanie odtwarzacza...