"Kręci mnie bezpieczeństwo" - nad Wodą - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

"Kręci mnie bezpieczeństwo" - nad Wodą

Data publikacji 06.08.2017

Przed nami upalne dni wiele osób szuka ochłody nad wodą. Bieruński policjant zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowy przeprowadzili na lędzińskim basenie odkrytym ,akcję profilaktyczną w ramach projektu MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Funkcjonariusze edukowali najmłodszych, w jaki sposób należy zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

Bieruński policjant zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowy przeprowadzili na ledzinskim basenie odkrytym prelekcje w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą "W spotkaniu uczestniczyły dzieci z połkoloni prowadzonych w MOK Lędziny oraz wszyscy zainteresowani spędzający wolny czas nad basenem. Mundurowi mówili na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą, przypominali o istniejących zagrożeniach, radzili jak unikać kradzieży czy oszustw.Udzielono również wspólnie z ratownikiem instruktażu resuscytacji. W akcji uczestniczyli również funkcjonariusze SM Lędziny. Akcja zainicjowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administacji potrwa do września br.

 

Pamiętajmy:

  • nie pływaj w czasie burzy, mgły (kiedy widoczność jest poniżej 50m), gdy wieje porywisty wiatr

  • nie skacz rozgrzany do wody, przed wejściem do wody ochlap nią klatkę piersiową, szyję i nogi - unikniesz wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi

  • nie pływaj w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiesz, że występują zawirowania wody lub zimne prądy, pływaj w miejscach dobrze Ci znanych

  • nie skacz do wody w miejscach nieznanych, może się to skończyć kalectwem lub nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki "na główkę"

  • nie baw się w podtapianie innych osób korzystających z wody, spychanie do wody z pomostów, czy z materacy. Zabawy w wodzie powinny być dostosowane do Twoich umiejętności pływackich, wykluczające ryzyko i niebezpieczne zachowania (brutalność, agresję, rywalizację)

  • pamiętaj, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak i nadmuchiwane koło

  • nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu!

  • policjant z dziećmi
  • policjant , ratownik wraz z dziecmi