Policjanci spotkali się z seniorami - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

Policjanci spotkali się z seniorami

Data publikacji 26.10.2017

Bieruńscy policjanci spotkali się z najstarszymi mieszkańcami Bojszów. Podczas prelekcji seniorzy dowiedzieli się jak nie dać się oszustom i uniknąć kradzieży. Mundurowi przybliżyli też ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz założenia profilaktyczno - edukacyjnego programu „Bezpieczny senior w bezpiecznym powiecie”.

Spotkanie z seniorami odbyło się 23 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bojszowach. Poprowadzili je asp. sztab. Szymon Jeleń, zajmujący się profilaktyką społeczną i asp. Daniel Kamieński – dzielnicowy z rejonu Bojszów. Prelekcja i multimedialna prezentacja zostały przygotowane w bardzo przystępny sposób, by jak najbardziej obrazowo przybliżyć osobom starszym zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać i podnieść świadomość na temat sposobów ich unikania. Policjanci apelowali o stosowanie zasady ograniczonego zaufania w kontaktach z obcymi. Uczestnicy debaty dowiedzieli się również, jak powinni reagować w przypadku, kiedy widzą, że ktoś łamie przepisy prawa. Podczas spotkania mundurowi omówili założenia profilaktyczno - edukacyjnego przedsięwzięcia Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu i Starostwa Powiatowego w Bieruniu pod nazwą „Bezpieczny senior w bezpiecznym powiecie”. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania funkcjonalności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stróże prawa zachęcali uczestników do korzystania z tego narzędzia. Seniorzy mogli zanotować numer telefonu do swojego dzielnicowego, a także zadać mu pytania i porozmawiać na nurtujące tematy.

Spotkanie policjantów z seniorami odbyło się w ramach programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka - „Tak dla edukacji” w Gminie Bojszowy.

  • Spotkanie z seniorami w Bojszowach
  • Spotkanie z seniorami w Bojszowach
  • Spotkanie z seniorami w Bojszowach
  • Spotkanie z seniorami w Bojszowach
  • Spotkanie z seniorami w Bojszowach
  • Spotkanie z seniorami w Bojszowach