Kolejny długi weekend przed nami - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

Kolejny długi weekend przed nami

Data publikacji 10.11.2017

Dzisiaj policjanci rozpoczęli wzmożone działania dotyczące kolejnego długiego weekendu. Policyjna akcja potrwa do 12 listopada do godz. 22.00. W tym czasie nad bezpieczeństwem na drogach szczególnie czuwać będą tyscy policjanci. Pamiętajmy, że stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa jesteśmy w stanie uniknąć większości wypadków.

Dzisiaj o godzinie 6.00 policjanci rozpoczęli wzmożone działania dotyczące długiego listopadowego weekendu, które trwać będą do 12 listopada do godz. 22.00. W tym czasie mundurowi będą czuwać nad bezpieczeństwem, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Aby ten długi weekend był spokojny apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych, a poza miastem o baczniejsze zwracanie uwagi na pobocza. W trakcie złych warunków atmosferycznych piesi i rowerzyści są po prostu niewidoczni i na reakcję kierowcy bywa czasem za późno. Piesi także powinni być bardziej czujni i skoncentrowani w czasie przekraczania jezdni, aby uniknąć zderzenia z samochodem.

Podczas akcji policjanci największą uwagę zwrócą na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz na kierowców, którzy nie stosują się do przepisów względem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Kierowco pamiętaj! Okres jesienno – zimowy to zmienne warunki atmosferyczne i pogorszenie zdolności psychomotorycznych kierowców. Powoduje to znaczne ograniczenie czasu ich reakcji na zmieniające się warunki drogowe. Ponadto poczucie chłodu, deszcz i wiatr powodują, że piesi starają się jak najkrócej przebywać w takich niekorzystnych warunkach. Stając się przy tym coraz mniej uważni, spieszą się, zapominając o przestrzeganiu elementarnych zasad bezpieczeństwa. Te wszystkie czynniki wpływają na występowanie wypadków drogowych, z ich udziałem, gdzie w konfrontacji z samochodem mają znikome szanse uniknięcia obrażeń. Pamiętajmy, że stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa jesteśmy w stanie uniknąć większości wypadków.