Aktualności

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w powiecie bieruńsko-ledzińskim

Data publikacji 15.12.2017

Policjanci ruchu drogowego, w ramach ogólnokrajowej akcji ukierunkowanej na prawidłowe oświetlenie pojazdów, prowadzą profilaktyczne pogadanki z kierowcami, którzy w trosce o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego zdecydowali się skorzystać z bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoich samochodach. Mundurowych w ostatnich dniach można było spotkać w lędzińskiej Stacji Kontroli Pojazdów, która przystąpiła do akcji.

Kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” została zainicjowana przez Komendę Główną Policji i ma charakter ogólnokrajowy. Do akcji przystąpiły również stacje diagnostyczne działające na terenie naszego powiatu. Do działań profilaktycznych, których celem jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, włączyli się też bieruńscy policjanci. Mundurowi w dwóch stacjach: w Lędzinach i w Bieruniu spotykają się z kierowcami, którzy dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i zdają sobie sprawę, że bezpieczeństwo to w dużej mierze zależy od dobrego oświetlenia zewnętrznego samochodu. Policjanci prowadzą z zainteresowanymi osobami pogadanki i udzielają przydatnych wskazówek na temat bezpiecznej jazdy, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Podczas działań prowadzonych w dniu 12 grudnia stróże prawa wręczali kierowcom odblaski.

Zainteresowanym przypominamy adresy stacji diagnostycznych powiatu bieruńsko-lędzińskiego, które przyłączyły się do akcji „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”:

  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów - Bieruń ul. Turystyczna 2
  • Stacja Kontroli Pojazdów - Lędziny ul. Lędzińska 40

Najbliższe (ostatnie już w ramach obecnej akcji) nieodpłatne sprawdzenia świateł będą dokonywane w dniu jutrzejszym tj. 16 grudnia, w godzinach pracy stacji.

  • Akcja "Twoje światła-Twoje bezpieczeństwo" w stacji diagnostycznej w Lędzinach
  • Akcja "Twoje światła-Twoje bezpieczeństwo" w stacji diagnostycznej w Lędzinach
  • Akcja "Twoje światła-Twoje bezpieczeństwo" w stacji diagnostycznej w Lędzinach