„Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie 2017” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

„Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie 2017”

Data publikacji 22.12.2017

Jak co roku bieruńska drogówka przez całe Święta Bożego Narodzenia będzie czuwała nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu. W tym okresie na głównych szlakach komunikacyjnych, a w szczególności w kierunku miejscowości turystycznych, należy spodziewać się zwiększonej liczby uczestników ruchu drogowego.

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2017" rozpoczęła się dzisiaj o godzinie 6.00 i potrwa do dnia 26.12.2017r. do godziny 22.00. Okres przedświąteczny to czas wzmożonego ruchu pojazdów na drogach. Sytuacja taka w konsekwencji może prowadzić do wzrostu liczby wypadków i kolizji. Celem prowadzonych działań będzie dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, m.in. poprzez ujawnianie i eliminowanie negatywnych zachowań. Policjanci będą reagować na wykroczenia oraz eliminować z dalszej jazdy nietrzeźwych użytkowników dróg. Konsekwentnie będą karani piraci drogowi, którzy poruszają się po drogach z nadmierną prędkością.

Tegoroczne wzmożone działania policjantów w okresie świątecznym będą przedłużone aż do 01.01.2018 r. Już w dniu 27.12.2017 r. o godzinie 6.00 rozpoczyna się akcja „Bezpieczny przedłużony weekend Boże Narodzenie 2017”, która trwać będzie do godziny 22.00 w pierwszy dzień nowego roku.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. Pamiętajcie Państwo o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy jest rzeczą bezcenną.