Aktualności

"Bezpieczna droga do celu" – policjanci kontrolują autokary przed zimowymi wyjazdami

Data publikacji 30.01.2018

Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych w naszym województwie wzrosła liczba wyjazdów dzieci na zimowy wypoczynek. Jak co roku, szczególnie w tym okresie, policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych prowadząc kontrole autokarów przed podróżą. Mundurowi sprawdzają stan psychofizyczny kierowców oraz stan techniczny pojazdów.

"Bezpieczna droga do celu" to działania prowadzone głównie przez policjantów ruchu drogowego w ramach akcji "Bezpieczne ferie 2018". Są one ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wyjeżdżających na zimowy wypoczynek. Bieruńscy policjanci włączyli się do ogólnokrajowych działań prowadząc wzmożone kontrole autokarów i kierowców przewożących najmłodszych. Pogorszone warunki drogowe sprawiają, że kierowcy muszą szczególnie przygotować się do podróży. Wybierając się, zwłaszcza w góry, należy wyposażyć pojazd w ogumienie zimowe, a nawet w łańcuchy, wręcz wymagane na niektórych odcinkach dróg. Pojazd należy również odpowiednio przygotować do trasy, najlepiej w sprawdzonym warsztacie, aby uniknąć niespodzianek podczas wyjazdu.

Przypominamy, że organizatorzy zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży mają jak zwykle możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy, przed wyruszeniem w trasę. W tym celu prosimy z kilkudniowym wyprzedzeniem, powiadomić bieruńską komendę policji o chęci przeprowadzenia takiej kontroli.

  • Policjant i kierowca autokaru
  • Policjant przy autokarze
  • awatar