Działania dla poprawy bezpieczeństwa na drogach - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

Działania dla poprawy bezpieczeństwa na drogach

Data publikacji 30.05.2018

"Dla każdego jest miejsce na drodze” - to hasło nowej akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego. W ramach tej akcji oraz kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo", w minioną niedzielę bieruńscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania, podczas których promowali bezpieczne korzystanie z drogi poszczególnych grup uczestników ruchu.

Niedzielna akcja drogówki miała na celu promowanie bezpiecznego korzystania z drogi przez poszczególne kategorie uczestników. Policjanci podczas prowadzonych kontroli drogowych rozmawiali zarówno z kierowcami, rowerzystami, jak i pieszymi propagując kulturalne i życzliwe zachowania w trakcie korzystania z każdej części drogi, uwzględniając jej przeznaczenie dla danej grupy tj. jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub dla rowerów. Mundurowi przypominali, że droga jest dla wszystkich, jednak przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez każdego uczestnika jest obowiązkiem, a w połączeniu z wzajemną życzliwością, szacunkiem i wyrozumiałością z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Bądźmy więc wobec siebie życzliwi i pamiętajmy, że na drodze jest miejsce dla każdego. Uśmiech, tolerancja i opanowanie emocji przynosi lepsze skutki niż agresywne zachowanie. Chcąc coś zmienić, zacznijmy od siebie.