Bieruńska drogówka podsumowała długi weekend - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

Bieruńska drogówka podsumowała długi weekend

Data publikacji 04.06.2018

Za nami kolejny długi weekend. Wczoraj o 22.00 zakończyła się prowadzona w całym kraju policyjna akcja "Bezpieczny Weekend – Boże Ciało 2018". Nad bezpieczeństwem na drogach powiatu bieruńsko-lędzińskiego czuwało w tym czasie ponad 130 policjantów. Niestety, nie dla wszystkich kierujących spotkanie z mundurowymi zakończyło się bez konsekwencji...

Podczas długiego weekendu nad bezpieczeństwem osób korzystających z dróg powiatu bieruńsko-lędzińskiego czuwało 139 mundurowych z drogówki i innych pionów. Podróżujący mogli napotkać więcej niż zazwyczaj patroli. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie innych przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Działania "Bezpieczny Weekend" rozpoczęły się w środę o 6.00, a zakończyły w niedzielę o 22.00. W tym czasie bieruńscy stróże prawa odnotowali 5 niegroźnych kolizji. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku, a w zdarzeniach drogowych nie ucierpiała żadna osoba. Niestety 14 kierujących pod wpływem alkoholu, to wynik świadczący o tym, że pomimo wielu apeli i działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa, niektórzy kierowcy nadal za nic mają nie tylko bezpieczeństwo własne, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Jak się też okazuje, dla niektórych nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wcale nie jest przeszkodą do tego, by usiąść za kółkiem... Podczas długiego weekendu bieruńscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy aż dwóch amatorów takich praktyk. O wyjątkowym braku odpowiedzialności i wyobraźni świadczy też zachowanie kierowcy, który chcąc uniknąć kontroli drogowej podjął próbę ucieczki przed policjantami. W wyniku pościgu mundurowi zatrzymali go. Jak się okazało mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Na dodatek pojazdem przewoził 11-letnie dziecko. W sprawie tej śledczy, pod nadzorem prokuratora będą prowadzić postępowanie, które pozwoli na szczegółowe wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia. Kierowcy grozi do 5 lat więzienia.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby za każdym razem, kiedy wsiadają za kierownicę pamiętali o tym, że tylko rozsądna, odpowiedzialna i przede wszystkim "trzeźwa" jazda pozwoli każdemu z nas bezpiecznie dotrzeć do celu.