W dziećkowickim zbiorniku utonął mężczyzna - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

W dziećkowickim zbiorniku utonął mężczyzna

Data publikacji 11.06.2018

W piątek (8 czerwca) około godziny 14.00 w Imielinie, na terenie zbiornika Dziećkowice doszło do tragedii. W niestrzeżonym zalewie utonął 33-letni mysłowiczanin. Mężczyzna kąpał się pomimo zakazu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń bieruńskich policjantów, 33-latek przed wejściem do wody spożywał alkohol.

33-letni mieszkaniec Mysłowic nad zalewem wypoczywał sam. Z relacji świadków wynika, że zanim wszedł do wody pił piwo. Nie posłuchał próśb, by nie kąpać się po spożyciu alkoholu. Chwilę po tym, jak wskoczył do wody zniknął pod jej taflą. Osoby obecne nad zalewem powiadomiły o zdarzeniu służby ratunkowe oraz same próbowały odnaleźć tonącego. Próby te nie powiodły się, ponieważ w miejscu gdzie kąpał się 33-latek akwen jest głęboki na kilka metrów i zanieczyszczony. Na brzeg mężczyznę wyciągnęli ratownicy WOPR. Przebywał on pod wodą kilkanaście minut. Niestety pomimo reanimacji, mysłowiczanina nie udało się uratować. Na miejsce tragedii przybył prokurator, który zarządził sekcję zwłok. Postępowanie w tej sprawie prowadzą bieruńscy śledczy.

Policja apeluje o szczególną rozwagę i ostrożność podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. O podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą przeczytacie Państwo TUTAJ.