Aktualności

„Kaskadowy pomiar prędkości”- podsumowanie działań

Data publikacji 25.06.2018

Policjanci ruchu drogowego bieruńskiej komendy przeprowadzili wczoraj działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Na krótkich odcinkach dróg mundurowi kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierujący i wyciągali konsekwencje wobec tych, którzy nie stosowali się do przepisów i ograniczeń.

Ocena stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego wskazuje, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Dlatego wczoraj w całym kraju przeprowadzone zostały wzmożone działania Policji pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Polegały one na umiejscowieniu kilku policyjnych patroli na wybranym odcinku drogi, aby kierowcy, którzy znów przekraczają dozwoloną prędkość po minięciu radiowozu ponieśli tego konsekwencje. Policyjne patrole były tak rozlokowane, że po przejechaniu kilku kilometrów podróżujący natrafiali na kolejny.

Podczas całodziennej akcji na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego, policjanci ruchu drogowego skontrolowali 43 pojazdy, ujawniając 36 przypadków przekroczenia prędkości. W działaniach wzięło udział 8 policjantów.