Działania „Pasy” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

Działania „Pasy”

Data publikacji 27.09.2018

Jutro policjanci z bieruńskiej drogówki włączą się do wojewódzkiej akcji "Pasy". Jej celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie będą podchodzić do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.

Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących i pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest ich zapinanie. Pasy mogą uchronić bowiem nie tylko przed poważnym urazem, czy utratą zdrowia, ale i tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Jutro od godziny 6.00 bieruńscy policjanci włączą się w wojewódzkie działania "Pasy". Podczas wzmożonych kontroli drogowych stróże prawa będą sprawdzać, czy kierowcy i pasażerowie podczas jazdy pamiętają o własnym bezpieczeństwie i zapinają pasy. Policjanci będą też zwracać uwagę na to, czy znajdujące się w pojeździe dzieci przewożone są w prawidłowy sposób, a szczególnie czy najmłodsi zapięci są w fotelikach. Działania zakończą się o 22.00.