Bezpieczne Boże Narodzenie 2018 - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

Bezpieczne Boże Narodzenie 2018

Data publikacji 21.12.2018

Bieruńska drogówka przez całe Święta Bożego Narodzenia będzie czuwała nad bezpieczeństwem na drogach. W okresie tym spodziewany jest wzmożony ruch, zarówno lokalny jak i tranzytowy. Jadąc więc w świąteczne odwiedziny do rodziny, czy znajomych, bądźmy przygotowani na spotkanie z mundurowymi na drodze.

Policyjne działania „Bezpieczny weekend " rozpoczęły się dzisiaj o godzinie 6.00 i potrwają do 26 grudnia do godziny 22.00. Działania są prowadzone na drogach całego województwa śląskiego. Biorą nich udział policjanci z drogówki, ale również innych pionów policji. Mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Kontrolują również stan trzeźwości kierowców.

Apelujemy do wszystkich osób podróżujących samochodem, aby jeszcze przed wyjazdem sprawdziły czy : pojazd jest sprawny; czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji); czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany. W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą - dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu!

Podczas wieczornych spacerów pamiętajmy o odblaskach. Warto mieć na sobie element odblaskowy, który znacznie wcześniej pozwoli kierowcy nas zobaczyć. Taki drobiazg o może zaważyć o naszym bezpieczeństwie. Pamiętajmy o bezpieczeństwie.