Aktualności

Bierunianin namierzony przez policjantów grupy SPEED

Data publikacji 09.07.2020

Brawura i prędkość to główne przyczyny wypadków drogowych na polskich drogach. W ręce policjantów wchodzących w skład śląskich grup SPEED regularnie wpadają drogowi piraci, którzy nie mogą liczyć na pobłażliwość stróżów prawa. Stawką nie są bowiem nawet najsurowsze grzywny i punkty karne, lecz ludzkie życie i zdrowie.

O tym, że nie ma taryfy ulgowej dla drogowych piratów, przekonał się dzisiaj kierowca z Bierunia, zatrzymany do kontroli przez tyską grupę SPEED w Bieruniu na ul. Warszawskiej. Mężczyzna w terenie zabudowanym zignorował przepisy dotyczące dozwolonej prędkości pędząc 106 km/h. Przypłacił za to utratą prawa jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 400 zł, a na jego konto „wpłynęło” 10 punktów karnych.

Nie ma co liczyć na pobłażliwość policjantów wobec rażących naruszeń przepisów. Mundurowi będą nadal surowo karali kierowców, których nieprzemyślane zachowania na drodze mogą doprowadzić do wielu ludzkich tragedii. W walce z piratami drogowymi, bieruńskich policjantów, od kilku miesięcy, wspiera tyska grupa SPEED.