"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu

Aktualności

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Data publikacji 31.07.2019

Bieruńscy policjanci po raz kolejny w te wakacje spotkali się uczestnikami letnich półkolonii. Tym razem mundurowi odwiedzili dzieci w Imielinie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo nad wodą oraz zagrożenia związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych.

W ostatnim czasie stróże prawa sukcesywnie odwiedzają najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, aby przypominać im o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci poruszają ważne kwestie związane z kontaktem z osobami obcymi, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas na wolnym powietrzu szczególnie w okresie wakacji.

Spotkanie z imielińskimi półkolonistami odbyło się w miejscowej bibliotece. Asp. sztab. Szymon Jeleń, w ramach akcji informacyjno- edukacyjnej MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą", przybliżył dzieciom zasady bezpiecznej zabawy i kąpieli. Omówił zagrożenia na jakie mogą się narazić podczas wypoczynku nad wodą. Policjant objaśnił również temat związany z zagrożeniami i konsekwencjami wynikającymi z sięgania przez młodych ludzi po nowe substancje psychoaktywne oraz środki odurzające. Ta część spotkania odbyła się w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

  • Policjant stojący przed siedzącymi dziećmi, trzyma plakat konkursu "Filmowy przewodnik", na drugim planie na ekranie wyświetlone logo oraz hasło akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".
  • Dzieci siedzące na podłodze (po lewej stronie), policjant przemawiający do dzieci stoi po prawej stronie.
  • Na ekranie wyświetlony kadr filmu o bezpieczeństwie nad wodą, na pierwszym planie siedzą dzieci, z prawej strony stoi policjant.